olkams-header

Skutecznie wspomaga i ochrania

olmaks-znaczek

OLMAKS 92 EC

nowy, innowacyjny adiuwant-ochraniacz do stosowania z herbicydami, fungicydami, insektycydami i regulatorami wzrostu w wczesnowiosennych i późnojesiennych zabiegach ochrony roślin.

OLMAKS 92 EC spełnia równolegle funkcję adiuwanta i repelenta. Dzięki temu zwiększa skuteczność działania stosowanych środków oraz ochrania uprawy przed zwierzyną.

Skuteczność adiuwanta OLMAKS 92 EC w pełni potwierdzają 3-letnie doświadczenia przeprowadzane w Zakładzie Doświadczalnym IORPIB Winna Góra oraz w trzech gospodarstwach rolnych na terenie Kotliny Kłodzkie, w których uprawy szczególnie narażone są na szkody łowieckie.

olmaks-2-w-1

OLMAKS 92 EC składa się z zemulgowanej mieszaniny olei roślinnych z dodatkiem substancji smakowo-zapachowych, nie mających toksycznego działania na organizmy zwierząt.

OLMAKS 92 EC nie powoduje zakłóceń metabolicznych u chronionych roślin.

OLMAKS 92 EC zastosowany jako dodatek do cieczy użytkowej środków ochrony roślin utrzymuje przez kilka tygodni nieprzyjemny dla zwierząt smak i zapach, w związku z tym nie zaleca się stosowania go w uprawach przeznaczonych na paszę zieloną, siano, kiszonkę.

Kiedy i jak stosować?

Rzepak ozimy – wczesna wiosna, późna jesień (zależnie od potrzeby) insektycyd, fungicyd, regulator wzrostu.
Zboża ozime – wczesna wiosna, późna jesień (zależnie od potrzeby) fungicyd lub insektycyd.
Zboża jare i bobowate – po wschodach i zakryciu międzyrzędzi (zależnie od potrzeby) herbicyd, fungicyd, insektycyd lub regulator wzrostu.
• dawka: 1,0-1,5 l/ha

Jakie korzyści daje stosowanie OLMAKS 92 EC?
▪ niższe koszty, ze względu na możliwość stosowania niższych dawek
▪ niższe koszty, bo każdy oprysk zadziała prawidłowo i nie będą potrzebne poprawki
▪ Wyższe plony, bo wzrasta skuteczność działania zastosowanego środka
▪ Wyższe plony, gdyż uniknie się strat powodowanych przez zwierzynę

Przed zastosowaniem adiuwanta OLMAKS 92 EC należy zapoznać się z jego etykietą oraz etykietą środka z którym ma byc użyty.

Stosowanie adiuwantów to istotne poprawienie skuteczności działania wielu herbicydów i fungicydów, a ponadto korzyści finansowe związane z możliwością obniżenia dawek stosowanych środków chwastobójczych i grzybobójczych.

adiuwanty-glowna-kafelek-kombajn

– aktywne wspomaganie działania fungicydów – OBNIŻENIE KOSZTÓW PRODUKCJI
– polepszenie jakości i zwyżka plonów – OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

OBROL – firma obecna wśród producentów rolnych od ponad dwudziestu pięciu lat, znana z corocznej atrakcyjnej cenowo, szerokiej oferty materiału siewnego, obejmującej najlepsze odmiany rzepaków ozimych, zbóż i kukurydzy, jak również adiuwantów, zaprawiania nasion, nawozów.

adiuwanty-drzewko